Zamknij
REKLAMA

Prawie 90 proc. Polaków rusza zimą w podróż. Najczęściej krótką i w polskie góry

22:13, 16.01.2020 | J.R
Skomentuj

Krótki urlop lub przynajmniej weekendowy wypad. Dla Polaków każda okazja jest dobra, żeby wyruszyć na krótki zimowy wypoczynek - wynika z danych opublikowanych przez portal Triverna.pl. Najczęściej zimowe wyjazdy związane są ze świętami i feriami. Wtedy w podróż rusza 27 proc. badanych.

Jak wynika ze statystyk portalu Triverna.pl, niemal 6 na 10 Polaków deklaruje, że zimą najczęściej decyduje się na krajowy wyjazd. Celem podróży są zwykle polskie góry ? wybiera je co druga osoba. Co szósty badany wyjeżdża do któregoś z polskich miast, a 4 proc. respondentów spędza wolne zimowe dni nad Bałtykiem.

Wśród osób, które wskazały lokalizację w Polsce, najpopularniejsze są przede wszystkim Tatry (34 proc.), Sudety (20 proc.) i Beskidy (20 proc.). Z kolei jeśli chodzi o duże miasta, zimą najbardziej lubimy jeździć do Trójmiasta (4 proc.), Krakowa (3 proc.) i Warszawy (2 proc.).

Zimowe wyjazdy to czas aktywnego wypoczynku, który upływa nam na spacerach i wycieczkach. Deklaruje to 50 proc. respondentów. Zimowe sporty uprawia 7 na 10 badanych. Najpopularniejsze są łyżwy i narty, na których jeździ średnio co trzecia lubiąca zimowe aktywności osoba. Blisko co szósta woli sanki (choć większość zjeżdża na nich bardzo rzadko), a co dziesiąta ? snowboard. 31 proc. badanych w ogóle nie uprawia żadnych zimowych sportów.

Ponad połowa badanych przyznaje, że chciałaby częściej wyjeżdżać zimą za granicę. Na przeszkodzie stoją jednak wyższe koszty takich podróży. Dlatego na taki wyjazd decyduje się 29 proc. badanych. 40 proc. tych, którzy podróżują za granice, wybiera duże miasta, 30 proc. góry, a 25 proc. morze. Wśród najpopularniejszych zagranicznych destynacji znalazły się: Hiszpania, Włochy, Austria, Słowacja i Czechy. (PAP Life)

Do dyspozycji mamy wiele ośrodków w Polsce, ale też za granicą, np. na Słowacji, we Włoszech czy w Austrii. Tutaj z pomocą przychodzi Centrum Podróży Wakacje.pl Grudziądz, które może zaoferować wiele atrakcyjnych miejsc w kurortach narciarskich w całej Europie, a także pomóc w wyborze tych najbardziej odpowiadającym Twoim oczekiwaniom.

Wybieracie się na narty ze znajomymi i jedziecie w trzy samochody? Może warto zastanowić się jak pojechać wspólnie jednym samochodem i zaoszczędzić sporo na paliwie.

Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie busa. Pojazdy tego typu są poręczne w prowadzeniu i parkowaniu, zapewniają możliwość przewozu większej ilości pasażerów w porównaniu z samochodami osobowymi, a ponadto umożliwiają optymalizację kosztów dłuższej podróży. Warto również zwrócić uwagę na ubezpieczenie, które najczęściej jest w pakiecie, a jadąc za granicę płacisz za autostradę tylko za jeden pojazd.

Ile kosztuje wynajęcie busa? Sprawdź ofertę na stronie podrozebusem.eu.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz