Zamknij

Nowoczesna kuchnia – aranżacja z zieloną ścianą!

00:00, 13.04.2022 | Materiały Partnera

Chcesz, by Twoja kuchnia została urządzona w stylu nowoczesnym. Ma być nie tylko minimalistycznie piękna, ale również maksymalnie funkcjonalna. To połączenie da się uzyskać tylko wtedy, gdy dokładnie przemyślimy, jakie meble i dodatki zastosujemy w naszej kuchni. Rozwaga i przemyślane decyzje to gwarantowany sukces! Czy właśnie taki stan osiągniesz z zieloną ścianą?

Zielona ściana – co to jest?

Rodzaj konstrukcji, który pozwala na rozrost roślin naturalnych w pionie lub montaż gotowych paneli z okazów sztucznych. Kompozycja ta zyskała swoją nazwę nie tylko dzięki wertykalnemu układowi, ale również w związku z kolorem liści, łodyg oraz pnączy. Całość tworzy niezwykły efekt trójwymiarowej dekoracji, która swoją formą przykrywa całą ścianę. Taka instalacja z powodzeniem może zdobić salon, łazienkę i kuchnię, a nawet taras, czy przydomową elewację.

Uniwersalność zielonych ścian do kuchni

Ogromna rozpiętość możliwości zielonych ścian przejawia się nie tylko w ich umiejscowieniu. To także umiejętność dostosowania się do praktycznie każdej aranżacji. Rośliny czują się dobrze zarówno w towarzystwie mebli kolonialnych, jak i skandynawskich. Daje to szerokie pole manewru dla zmian aranżacyjnych w kuchni. Możesz zmienić dodatki dowolnie, decydować się na różne kolory ścian, czy mebli, jednak pozostawiony w ich otoczeniu ogród wertykalny będzie genialne podkreślał ich estetykę.

Jakie warunki czekają na zieloną ścianę w kuchni?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym często spotykamy się z wilgocią i wysoką temperaturą. Warunkują ją obecnie w niej sprzęty (jak lodówka, która na zewnątrz oddaje ciepło), ale także czynności, które wykonujemy. Gotowanie to największy generator wilgotnej i gorącej pary oraz wysokich temperatur. Ponadto, kuchnia to także różne substancje, które z dużą częstotliwością lądują na ścianach. Wrzący olej, gotujący się sos, a także mydło, czy płyn do mycia naczyń nie są ulubionymi mieszankami dla liści roślin żywych.

Sztuczne rośliny zielone w kuchni

Materiałem, który może przetrwać przytoczone warunki, jest tworzywo sztuczne. Wykonane z nich ogrody wertykalne są trwałe i odporne na dużą wilgoć, czy wahania temperatur. Możemy je zawiesić również nad zlewem, bez obaw o krople z jedzenia oraz środków czyszczących. Uważać jedynie należy na przyprawy barwiące, takie jak curry lub kurkuma, które praktycznie na każdej powierzchni potrafią skutecznie pozostawić intensywnie kolorowy osad. Poza tym nie musimy przejmować się niczym, ponieważ każde warunki dla sztucznych roślin są odpowiednie!

Funkcjonalne ogrody wertykalne – kuchnia

Funkcjonalność ogrodów wertykalnych to przede wszystkim niewielkie potrzeby pielęgnacyjne. Kiedy przy żywych paprotkach trzeba biegać z konewką wody, rozpylaczem wilgotnej mgiełki, obrywając raz po raz przesuszone liście, zielone ściany z tworzywa nie potrzebują nas w ogóle. Wystarczy powiesić je na ścianie i od czasu do czasu wytrzeć z incydentalnych zabrudzeń, czy kurzu. Montaż i demontaż również należą do łatwych zadań, które z powodzeniem wykonamy w kilka minut. Pozwala to np. przewiesić dekorację do salonu na czas imprezy rodzinnej.

Zielona ściana w kuchni Plantia

Wykorzystanie wszystkich zalet zielonych ścian ze sztucznych roślin jest możliwe tylko wtedy, gdy dysponujesz produktem o wysokiej jakości. Musi być on odporny na przyklejanie się kurzu, zawierać powłokę, która nie pozwala niszczyć koloru i struktury wertykalnego ogrodu promieniom słonecznym i, co najważniejsze, oszałamiająco wyglądać. Naśladowanie estetyki roślin żywych to zadanie dla prawdziwych ekspertów w tej dziedzinie. Plantia tworzy zielone ściany, które są naturalnie piękne do tego stopnia, że o pomyłkę z okazami występującymi w naturze nie trudno!

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%