Zamknij
REKLAMA

Brodnica. 500 letni pomnik przyrody Dąb Rzeczypospolitej podpalony. Nagroda za wskazanie sprawcy

21:27, 25.12.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

25 grudnia doszło do podpalenia 500 letniego pomnika przyrody: Dąb Rzeczpospolitej na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w rezerwacie Jar Brynicy, na terenie Nadleśnictwa Brodnica.

OŚWIADCZENIE DYREKTORA REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH W TORUNIU O NAGRODZIE ZA POMOC W UJĘCIU SPRAWCY PODPALENIA DĘBU RZECZYPOSPOLITEJ

W związku z podpaleniem niemal pięćsetletniego pomnika przyrody "Dębu Rzeczypospolitej" w rezerwacie Jar Brynicy, na terenie #NadleśnictwoBrodnica, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu wyznacza NAGRODĘ W KWOCIE 10 tyś.zł za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców podpalenia.

Dzisiaj uległ doszczętnemu spaleniu najważniejszy obiekt przyrodniczy Pojezierza Brodnickiego, perła w koronie przyrodniczej #NadleśnictwoBrodnica. Wezwane na miejsce służby pożarnicze mogły jedynie dogasić poległy pomnik przyrody.

Ta ogromna strata i bolesne doświadczenie potęgują się, kiedy uświadomimy sobie, że w lasach #NadleśnictwoBrodnica nigdy nie dochodziło do podpaleń lasu.

To nie był przypadek, lecz celowe działanie podpalacza, dlatego prosimy wszystkich, którzy posiadają informacje pomocne w ustaleniu sprawcy tej przyrodniczej zbrodni, o kontakt z Policją.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%