Zamknij
REKLAMA

Rządowe plany zmian w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Poseł prosi o przesyłanie uwag do projektu

15:17, 28.05.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Poseł Tomasz Szymański poinformował, ze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawiło projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej. W świetle zaproponowanych regulacji nastąpić ma zlikwidowanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz wygaszenie całego systemu Ochotniczych Straży Pożarnych, poprzez ograniczenie ich działalności tylko do tych, w których utworzone zostaną jednostki ratowniczo-gaśnicze. Pozostałe Ochotnicze Straże Pożarne utracą finansowanie w zakresie zapewnienia gotowości bojowej, co w efekcie prowadzić będzie do zamierania ich działalności, a w konsekwencji do ich likwidacji. Ponadto w myśl proponowanych przez Ministerstwo zmian ochotnicy mają utracić status strażaka, a także ustawowe prawo do umundurowania.

Projekt ustawy powstał bez konsultacji społecznych, a jego wprowadzenie może spowodować negatywne konsekwencje dla bezpieczeństwa Polek i Polaków.

Poseł zwracam się do Druhen i Druhów Ochotniczych Straży Pożarnych zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - z prośbą o przesłanie do biura poselskiego uwag dotyczących przedmiotowego projektu ustawy.

Projekt ustawy

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%