Zamknij
REKLAMA

Ozdoba: od 1 stycznia górny próg opłat za śmieci naliczanych metodą wodną

11:08, 26.08.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Ozdoba poinformował, że wysokie koszty gospodarowania odpadami spowodowały konieczność doprecyzowania przepisów regulujących naliczanie opłat za śmieci metodą wodną.

Od 1 stycznia wprowadzimy górny próg opłat za gospodarkę odpadową naliczanych metodą wodną. Nie powinien on przekraczać 150 zł - poinformował w czwartek podczas briefingu wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

"Wydałem polecenie, aby przygotować przepisy doprecyzowujące metodę od wody, która daje możliwość uchronienia polskiej rodziny, polskiego emeryta (przed wysokimi opłatami - PAP)" - przekazał wiceminister klimatu i środowiska.

Przypomniał, że obecnie w polskim prawie uregulowane są cztery metody naliczania opłat za wywóz odpadów: od osoby, od metra kwadratowego, od typu nieruchomości i od wody.

Zdaniem polityka wywóz odpadów musi być kosztem przewidywalnym i jak najniższym. "Mowa tu o portfelach polskich mieszkańców" - zaznaczył

"Od przyszłego roku będzie trzeba wprowadzić górny próg, najwyższa możliwa cena to 150 zł" - powiedział Ozdoba. "Wprowadzamy bufor awaryjny, aby nie było przekraczania kwot zawartych w regulacjach ustawowych" - dodał.

Jak wyjaśnił wiceszeł MKiŚ, znowelizowane z jego inicjatywy przepisy zakładają też możliwość dofinansowania systemu gospodarki odpadowej przez samorządy. "Dajemy jak największą możliwość uelastyczniania systemu gospodarki odpadowej. To samorząd ma decydować" - wskazał Ozdoba. (PAP)

mfr/ mk/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%