Zamknij
REKLAMA

Dwie osoby z powiatu brodnickiego podróżowały z chorym na koronowirusa

14:20, 09.03.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej pasażerowie z autobusu, którym podróżował z Niemiec pierwszy pacjent w Polsce, u którego stwierdzono koronawirusa, natychmiast po ustaleniu ich tożsamości zostali objęci nadzorem sanitarnym. Po otrzymaniu od służb sanitarnych sygnału o możliwym zagrożeniu, decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy zostały objęte kwarantanną dwie osoby, które wysiadły z autokaru w Brodnicy.

Na chwilę obecną nie ma żadnych rekomendacji służb sanitarnych do podjęcia jakichkolwiek innych działań w tym zakresie. Od osób zidentyfikowanych i zlokalizowanych zostały pobrane próbki do testów na obecność wirusa. Na dziś nie ma żadnych sygnałów dotyczących wystąpienia koronawirusa na terenie powiatu brodnickiego. Apeluję do mieszkańców powiatu brodnickiego o stosowanie się do zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej. O sytuacji będziemy powiadamiać na bieżąco. O wszelkie informacje w tym zakresie prosimy zwracać się do Rzecznika Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, nr tel. 52 37 61 800.

Informuję, że próbki pobrane od poddanych kwarantannie dwóch osób z terenu powiatu brodnickiego, które podróżowały autobusem z Niemiec z pierwszym pacjentem w Polsce, u którego stwierdzono koronawirusa, dały wynik ujemny. W chwili obecnej nie ma więc żadnych sygnałów odnośnie występowania koronawirusa na terenie powiatu brodnickiego. Dalsze decyzje w sprawie postępowania z osobami objętymi kwarantanną pozostają w gestii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy - pisze Przemysław Majchrzak, rzecznik starosty. (Starostwo Powiatowe)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz