Zamknij
REKLAMA

Dwie osoby z powiatu brodnickiego podróżowały z chorym na koronowirusa

14:20, 09.03.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej pasażerowie z autobusu, którym podróżował z Niemiec pierwszy pacjent w Polsce, u którego stwierdzono koronawirusa, natychmiast po ustaleniu ich tożsamości zostali objęci nadzorem sanitarnym. Po otrzymaniu od służb sanitarnych sygnału o możliwym zagrożeniu, decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy zostały objęte kwarantanną dwie osoby, które wysiadły z autokaru w Brodnicy.

Na chwilę obecną nie ma żadnych rekomendacji służb sanitarnych do podjęcia jakichkolwiek innych działań w tym zakresie. Od osób zidentyfikowanych i zlokalizowanych zostały pobrane próbki do testów na obecność wirusa. Na dziś nie ma żadnych sygnałów dotyczących wystąpienia koronawirusa na terenie powiatu brodnickiego. Apeluję do mieszkańców powiatu brodnickiego o stosowanie się do zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej. O sytuacji będziemy powiadamiać na bieżąco. O wszelkie informacje w tym zakresie prosimy zwracać się do Rzecznika Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, nr tel. 52 37 61 800.

Informuję, że próbki pobrane od poddanych kwarantannie dwóch osób z terenu powiatu brodnickiego, które podróżowały autobusem z Niemiec z pierwszym pacjentem w Polsce, u którego stwierdzono koronawirusa, dały wynik ujemny. W chwili obecnej nie ma więc żadnych sygnałów odnośnie występowania koronawirusa na terenie powiatu brodnickiego. Dalsze decyzje w sprawie postępowania z osobami objętymi kwarantanną pozostają w gestii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy - pisze Przemysław Majchrzak, rzecznik starosty. (Starostwo Powiatowe)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz