Zamknij
REKLAMA

KAS zlikwidowała nielegalne automaty do gier w Brodnicy

10:25, 11.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Mundurowi z kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 7 automatów, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom.

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego regularnie sprawdzają miejsca gdzie urządzane są nielegalne gry hazardowe.

W ostatnich dniach w lokalach we Włocławku i Brodnicy mundurowi zatrzymali i zabezpieczyli 7 automatów, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, a prowadzony na nich w celach komercyjnych hazard, odbywał się bez niezbędnej koncesji.

Mundurowi oprócz nielegalnych maszyn, które trafiły już do depozytu KAS, zabezpieczyli w obu lokalach gotówkę na wypłaty dla graczy oraz ruter i wpłatomat, za pomocą którego dokonywało się kredytowanie poszczególnych automatów w lokalu.

W obu przypadkach doszło do naruszenia przepisów ustawy o grach hazardowych w związku z tym Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy prowadzi dalsze postępowania, które wyjaśnią, kto organizował nielegalne gry i tym samym poniesie konsekwencje prawne.

Od początku roku funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS zatrzymali blisko 100 nielegalnych urządzeń do gier.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu, można zgłaszać za pośrednictwem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS nr 800 060 000 oraz na adres e-mail: [email protected].

Przypominamy, że za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych urządzeń do gier, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są urządzenia do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%