Zamknij
REKLAMA

Kolejne restrykcje. Od jutra ograniczenia w przemieszczaniu się

13:32, 24.03.2020 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu dalszych restrykcji związanych z walka z koronawirusem. 

Od jutra zaczyna obowiązywać ograniczenie w przemieszczaniu się. Chodzi o spotkania w więcej, niż dwie osoby. Wyjście z domu będzie możliwe tylko w kilku przypadkach, to wyjście do sklepu, pracy oraz lekarza.

Widzimy wyraźnie, że jest to niezbędne, żeby zapanować nad rozprzestrzenianiem się i nie dopuścić do sytuacji, jakie widzimy na co dzień w Hiszpanii, czy Francji - mówił.

To, że mamy mniejszy przyrost zachorowań, niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać; konieczne jest wprowadzenia w Polsce kolejnych obostrzeń w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus pokazał dobitnie, że siła gospodarcza państw to za mało, musi być dobra organizacja, musi być zrozumienie społeczne dla działań, gdyż tylko wtedy będziemy w stanie razem, jako całe społeczeństwo zapanować nad niekontrolowanym przyrostem zachorowań na koronawirusa - mówił premier.

Ten efekt, który dziś mamy, pewnego mniejszego przyrostu, niż jeszcze się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. To, że podjęliśmy działania szybciej przed innymi (...), to nie może być dla nas powód, żeby zasypiać gruszki w popiele, żeby być uspokojonymi - podkreślił Morawiecki. "Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia" - dodał.(PAP)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© brodnica365.pl | Prawa zastrzeżone