Zamknij
REKLAMA

IMGW ostrzega: upał w kujawsko-pomorskim, burze na Lubelszczyźnie

10.35, 12.08.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Alerty przed upałami IMGW wydał dla województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, oraz północnych rejonów województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Na tym terenie prognozowana jest temperatura maksymalna w dzień od 30 do 32 stopni Celsjusza, a w nocy minimalna od 14 do 17 stopni. "Prawdopodobnie ostrzeżenie będzie kontynuowane z wyższym stopniem" - ostrzega IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami dla północno-zachodniej Polski. Natomiast w części województwa lubelskiego prognozowane są burze, w trakcie których może spaść grad.

Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku do godziny 20.

IMGW ostrzega też przed burzami z gradem. Alerty 1 stopnia wydano dla części województwa lubelskiego. Synoptycy prognozują wystąpienia tam opadów deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywów wiatru do 65 km/h. Miejscami może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje w piątek do godziny 22.

W piątek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach wschodnich duże. W południowo-wschodniej połowie przelotne opady deszczu, a lokalnie także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna na północy kraju od 27 do 31 st. C, w strefie nadmorskiej i na pozostałym obszarze od 21 do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%