Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:57, 05.12.2022
Wśród osób aktywnych fizycznie, szczególnie osób spędzających własne treningi na siłowni, jednymi z najpopularniejszych odżywek są bez wątpienia te zawierające białko. Jest to podstawowy budulec mięśni, bez których ćwiczenia zamiast przynosić efekty, mogą w skrajnych przypadkach dać efekt odwrotny, czyli pojawią się tzw. spadki na masie mięśniowej. Co więcej, w przypadku budowania masy mięśniowej, zapotrzebowanie organizmu na białko jest zdecydowanie wyższe, niż w diecie normalnej osoby o umiarkowanej aktywności fizycznej. To tłumaczy popularność odżywek białkowych. Jednak warto pamiętać, że cząsteczki białek są zbudowane z aminokwasów. To powoduje, że po prostu warto się przyjrzeć części tzw. odżywek aminokwasowych, a szczególnie tym, które posiadają w swoich składach te substancje, które składają się na cząsteczki białek. Z jakich powodów w ogóle warto się tym tematem zainteresować?
11:38, 05.12.2022
W weekend 3 i 4 grudnia oraz we wtorek 6 grudnia Multikino zaprasza najmłodszych kinomanów do świętowania Mikołajek. W repertuarze znajdą się animacje i filmy familijne: „Dziwny świat”, „Kierunek księżyc!”, „Wielki Zielony Krokodyl Domowy” oraz „Uwolnić Poly”.
00:00, 05.12.2022
Personalizowane prezenty to wyjątkowe niespodzianki dla najmłodszych i nieco starszych. Wszystkim szukającym inspiracji na świąteczne prezenty podpowiadamy, że list i wideo od Mikołaja z Laponii sprawdzą się znakomicie. 
12:23, 01.12.2022
Od momentu odwołania stanu epidemii w naszym kraju, wiele firm zdecydowało się na powrót pracowników do biur. Zgodnie z danymi GUS[1] pozyskanymi podczas badania „Popyt na pracę”, w czerwcu br. odsetek osób, które pracowały zdalnie w związku z sytuacją epidemiczną w ogólnej liczbie pracujących wyniósł jedynie 3,8%. Zbliżająca się zima, która często niesie za sobą utrudnienia komunikacyjne, może być jednak dla wielu firm dobrym pretekstem do zwiększenia ilości dni pracy zdalnej. Jeśli tak będzie, jak rozsądnie ją zaplanować, by używanie urządzeń elektronicznych nie odbiło się negatywnie na wysokości rachunków za prąd?
12:09, 01.12.2022
Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich majątku. Według Rocznika Statystycznego Rolnictwa GUS w 2020 r. w Polsce było ponad 1,3 mln gospodarstw rolnych. Duża część rolników wpada w lukę ubezpieczeniową - wykupują polisy dla budynków czy maszyn, wyceniając ich wartość „na oko” lub nie biorą pod uwagę rekomendacji ubezpieczyciela, które uwzględniają czynnik inflacyjny. Eksperci Wiener ostrzegają przed ryzykiem niedoszacowania rolniczego majątku w kolejnej odsłonie kampanii „Docenisz, gdy wycenisz”.
10:34, 01.12.2022
Zużycie energii elektrycznej w naszych domach to niezwykle ważny temat - obecny zarówno w mediach, jak i w codziennych dyskusjach wielu polskich rodzin. Podejmując rozmaite inicjatywy mające na celu obniżenie domowego zużycia energii elektrycznej, powinniśmy pamiętać, że równie ważna jest edukacja pozostałych domowników w tym zakresie, ponieważ ich zachowania wpłyną na finalną wysokość wspólnych rachunków. Oto kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę.
10:10, 01.12.2022
W piątek 25 listopada 2022 r. w Poznaniu rektorzy i prorektor siedmiu poznańskich uczelni podpisali Porozumienie o współpracy na rzecz wspierania wielkopolskich innowacji poprzez program Erasmus+. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie międzynarodowych, innowacyjnych projektów edukacyjnych, z wykorzystaniem środków finansowych z programu Erasmus+. Tylko w tym roku na ten cel zostanie przekazanych miliard złotych.
12:27, 30.11.2022
Mimo że zawód dietetyka zdobywa w ostatnich latach coraz to większą popularność, tak specjaliści w tej dziedzinie byli potrzebni już od dłuższego czasu. Oczywiście aktualnie największym obszarem działania dietetyków jest leczenie otyłości i nadwagi, lecz istnieją jeszcze odłamy tego zawodu, które skupiają się w innych obszarach i wymagają konkretnej specjalizacji. Jedną z nich jest dietetyka kliniczna, a spora liczba ekspertów w tej dziedzinie znajduje się także w Katowicach.
00:00, 30.11.2022
Choć w Wigilię Święty Mikołaj musi odwiedzić wszystkie grzeczne dzieci, to spotkanie go niestety graniczy z cudem. Jest jednak sposób, by zobaczyło się z nim Twoje dziecko!
15:29, 29.11.2022
Zimą zależy nam przede wszystkim na komforcie cieplnym i wygodzie, nie można jednak również pominąć kwestii estetycznych - w końcu wygodne trapery czy trekkingi nie będą pasować na każde wyjście. Dlatego na zimę warto zainwestować przynajmniej w dwie pary obuwia zimowego, które najlepiej będzie wpisywać się w nasze osobiste potrzeby i preferencje. Na które buty zimowe szczególnie warto zwrócić uwagę?
09:03, 29.11.2022
Wirtualne biura to doskonała opcja dla przedsiębiorców i firm, które chcą zyskać prestiż, ale nie mają na to środków finansowych. Wirtualne biura oferują prestiżowy adres, numer telefonu i usługi recepcjonistyczne w bardziej przystępnej cenie. W ten sposób wirtualne biura pozwalają przedsiębiorcom i firmom oferować swoim klientom taką samą, wysokiej jakości obsługę, jaką otrzymaliby z tradycyjnego biura.
08:52, 29.11.2022
Systemy rezerwacji online mają na celu ułatwienie klientom rezerwacji wizyt u profesjonalistów. Zazwyczaj są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i świadczą szeroki zakres usług dla różnych branż.
00:00, 26.11.2022
Personalizowane prezenty to wyjątkowe niespodzianki dla najmłodszych i nieco starszych. Wszystkim szukającym inspiracji na świąteczne prezenty podpowiadamy, że powinni wypróbować list i wideo od Mikołaja z Laponii. Gwarantujemy, że nie będzie zawodu! 
12:00, 16.11.2022
„Nie jest planowana żadna danina atomowa, żaden podatek atomowy” – oświadczył Tomasz Nowacki, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska podczas debaty „Kierunki rozwoju polskiego programu energetyki atomowej”. Dyskusję przeprowadzono w Centrum Prasowym PAP w ramach konferencji „Transformacja energetyczna dla przyszłości Polski”.
00:00, 15.11.2022
System przeciwpożarowy to zespół urządzeń i procedur, które mają na celu ochronę ludzi, mienia i środowiska przed pożarami. Mogą one obejmować takie elementy jak: instalacje wodne, gaśnice, sygnalizacja i komunikacja, a także środki ochrony osobistej.