Zamknij
REKLAMA
08:26, 16.08.2022
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.
08:07, 16.08.2022
Już dwóch na trzech Polaków deklaruje, że uprawia sport, z czego połowa minimum raz w tygodniu. Co trzeci młody człowiek ćwiczy nawet 2-3 razy tygodniowo, natomiast w grupie osób powyżej 55 r.ż. aktywności nie podejmuje co drugi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Wiener. Jednak jak wskazują eksperci, sport to też ryzyko kontuzji – dla 37% badanych sportowe urazy poskutkowały nieobecnością w pracy i nieprzewidzianymi wydatkami. Istnieją ubezpieczenia, dzięki którym urazy bolą mniej, przynajmniej pod kątem finansowym.
14:11, 12.08.2022
Jeśli spłacasz kredyt we frankach, zapewne ciągle rosnące raty oraz brak poczucia bezpieczeństwa finansowego nie są Ci obce. Warto jednak wiedzieć, że jako frankowicz nie pozostajesz z tym problemem sam – skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF, która poprowadzi Twoją sprawę frankową i pomoże Ci odzyskać pieniądze od banku i zakończyć toksyczną relację ze złośliwym kredytem.
09:34, 10.08.2022
Używane myjki ciśnieniowe, choć stanowią pewną inwestycję, mogą być znacznie bardziej opłacalne niż zakup fabrycznie nowego urządzenia. Jednak ważne jest, abyś zrobił własne badania i znalazł najlepszą ofertę. W większości przypadków będziesz chciał kupić od firmy, która będzie ze swoim sprzętem oferowała gwarancję. Możesz rozważyć znalezienie firmy, która była w biznesie przez lata i ma sprawdzone osiągnięcia. Inną opcją może być, aby poradzić się kogoś, kogo znasz, który już posiadał myjkę ciśnieniową na jakiś czas i zna jej plusy i minusy. W ten sposób masz możliwość, aby ktoś wyjaśnił ci wszelkie problemy, które mogą przydarzyć się w przyszłości.
11:41, 04.08.2022
Are You Ready To Rock?! Zespół Scorpions wystąpi w 2023 roku w Polsce. Koncert został już wprawdzie wcześniej ogłoszony, teraz jednak poznaliśmy ostateczną datę. Scorpions zagrają w Atlas Arenie w Łodzi 10 czerwca 2023 roku. Członkowie fanklubu kupią bilety od 5 sierpnia, a dzień później - zarejestrowani użytkownicy platformy Bilet Serwis. Sprzedaż regularną zaplanowano od 8 sierpnia na www.biletserwis.pl.
08:08, 26.07.2022
Spersonalizowany kubek to świetny pomysł na prezent dla każdego. To nie jest zwykły kubek, który możesz kupić w każdym sklepie. To produkt, który pokazuje Twoją kreatywność i oryginalność.
08:45, 17.07.2022
Pompy hydrauliczne są powszechnie stosowane w przemyśle wytwórczym. Stosuje się je również w budownictwie i górnictwie do dostarczania cieczy pod wysokim ciśnieniem do różnych miejsc. Pompy hydrauliczne działają poprzez przekształcanie energii mechanicznej w energię hydrauliczną, która może być następnie wykorzystana do dostarczenia siły.
10:22, 11.07.2022
W ostatnich dwóch latach znacznie zmieniła się rola i zakres odpowiedzialności farmaceutów. Katarzyna Bosacka - znana z drobiazgowej analizy etykiet i składów oraz propagowania zdrowego stylu życia - sprawdziła, czy i jak nowe uprawnienia farmaceutyczne realizowane są w rzeczywistości? Czy faktycznie w aptece można się dziś zaszczepić, poprosić o receptę i dokonać przeglądu posiadanych leków?
09:35, 11.07.2022
W dniu dzisiejszym po raz pierwszy od czasu wdrożenia strategii PepsiCo Positive (pep+), firma opublikowała swoje Podsumowanie w Zakresie Działań Środowiskowych, Społecznych i Ładu Korporacyjnego (ESG). Pep+ to strategiczna i kompleksowa transformacja biznesu skupiona wokół zrównoważonego rozwoju i kapitału ludzkiego, które tworzą wartość i przyczyniają się do wzrostu, inspirując pozytywne zmiany.
09:55, 07.07.2022
Firma Wedel, kultowy producent, który od 170 lat dostarcza Polakom wyjątkowe słodycze, m.in. pianki Ptasie Mleczko®, czekoladę Jedyną czy Torcik Wedlowski, podsumowuje swoje działania w obszarze odpowiedzialnego biznesu, prezentując raport „Z przyjemnością dla przyszłości”. Z tej okazji posadzi w okolicach stolicy 2 hektary lasu. Wystarczy wypełnić krótki quiz na stronie: www.wirtualnedrzewa.pl/wedel, aby jesienią wirtualne drzewo otrzymało odpowiednik w prawdziwym lesie.
13:24, 05.07.2022
Polska Sieć Handlowa Lewiatan rusza z nową strategią komunikacji. Ambasadorem marki zostanie popularny kucharz, youtuber i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak. Wybór Tomasza Jakubiaka na twarz marki nie był przypadkowy. Chef od lat zajmuje się promocją kuchni regionalnej, podobnie jak Lewiatan przekonując Polaków, że warto sięgać po lokalne produkty i smaki.
09:30, 05.07.2022
Amazon zorganizował w Warszawie pokaz dronów z okazji pierwszego w Polsce Amazon Prime Day (12-13 lipca).
11:13, 29.06.2022
Jako rodzice musimy znaleźć najlepsze zabawki, które będą odpowiadać naszym pociechom. Istnieje wiele zabawek dla dzieci o różnych właściwościach i metkach cenowych.
13:59, 25.06.2022
Grillowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów przyrządzania potraw. Jest łatwe, jest szybkie, a grillowane jedzenie ma wspaniały, niepowtarzalny smak. Jest to też ogólnodostępny sposób przygotowywania potraw. Większość ludzi ma tradycyjny ogrodowy grill węglowy, którego używa do grillowania, warto wiedzieć, że są także inne, znacznie lepsze możliwości na gotowanie pysznych, zdrowych dań. Można np. zainwestować w grill gazowy jednej z godnych zaufania firm. Należy do nich m.in. taki producent jak Broil King, zajmujący się wytwarzaniem grilli gazowych oraz akcesoriów do grillowania. Produkty Broil King cieszą się popularnością na całym świecie. Jest tak nie bez przyczyny – Broil King oferuje najwyższą jakość sprzętu.
14:59, 15.06.2022
Rosnące ceny, wzrastające raty kredytu, inflacja, spowodowały, że moich pieniędzy starcza mi na coraz mniej – zauważa Paulina Grabara-Król, kredytobiorca frankowy, przedsiębiorca, która dzięki współpracy z Replan.pl ma szansę poprawić swoją sytuację finansową.