Zamknij

Co to jest najem krótkoterminowy?

10:33, 08.06.2022 | materiał partnera

Najem krótkoterminowy z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Zwiększa się liczba zarówno osób, które chcą skorzystać z takiej oferty, jak i samych mieszkań dostępnych na najem na krótki okres czasu. Jest to alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za hotelami, pensjonatami i hostelami. Najem krótkoterminowy to możliwość wynajęcia mieszkania lub całego domu na krótki okres pobytu np. na wczasach.

Co to jest najem krótkoterminowy?

Nieruchomości, które oferowane są pod najem krótkoterminowy różnią się od pokoi hotelowych całkiem innym charakterem aranżacji przestrzeni. W hotelu dość często brakuje przytulności i wszystko wydaje się zimne oraz niezamieszkane, natomiast mieszkanie na najem krótkoterminowy daje poczucie bycia w domu. Tego rodzaju nieruchomości są zazwyczaj drobiazgowo wyposażone i urządzone w bardzo przemyślany sposób. Do tego dochodzi swobodny dostęp do kuchni i brak innych gości. Najem krótkoterminowy kusi poszukujących noclegu także atrakcyjnymi cenami. Właściciele nieruchomości często rozważają wynajem krótkoterminowy mogą korzystać z pomocy wielu portali oferujących noclegowych. Dzięki temu łatwiej jet im znaleźć wynajmujących, co jest niezwykle istotne w przypadku okresu wakacyjnego.

Najem krótkoterminowy - ile można zarobić?

Jak ustalić cenę za najem krótkoterminowy? Warto w tym przypadku rozejrzeć się za cenami, jakie obowiązują w innych obiektach noclegowych w tym samym mieście lub jego najbliższej okolicy. Ceny w poszczególnych miastach w Polsce mogą się znacznie od siebie różnić. Im miasto jest bardziej turystyczne, tym koszty noclegu będą wyższe. Ponadto wpływ na cenę ma także wyposażenie nieruchomości oraz lokalizacja w danym mieście. Przy wynajmie krótkoterminowym warto na początku ustalić cenę promocyjną, dzięki czemu zyska się pierwszych klientów. Jeśli mieszkanie nadal będzie miało wielu chętnych, to można z czasem koszty noclegu podnosić.

Gdzie w Polsce opłaca się najem krótkoterminowy?

Najbardziej opłacalny najem krótkoterminowy jest w tych miastach, które cieszą się największą popularnością wśród turystów. Mogą to być miasta, w których dzieje się najwięcej pod względem kulturalnym i biznesowym. Oczywiście nadmorskie i górskie miejscowości wiodą prym, jeśli chodzi o opłacalność najmu krótkoterminowego. Jeśli lokal znajduje się w pobliżu największych atrakcji lub w centrum miasta, łatwiej będzie znaleźć klientów. Dla właścicieli nieruchomości z widokiem na Pałac Kultury, Zamek Królewski na Wawelu, Tatry czy na morze, najem krótkoterminowy może okazać się wyjątkowo opłacalny.

Jakie mieszkanie pod najem krótkoterminowy?

Pod najem krótkoterminowy świetnie nadaje się nieruchomość z dobrą lokalizacją. Jeśli lokal znajduję się np. na blokowisku mocno oddalonym od centrum, raczej trudno będzie znaleźć chętnych na nocleg. Nie jest też powiedziane, że na krótki najem można oferować tylko apartamenty, aczkolwiek bardziej zamożni turyści z całą pewnością zdecydują się na mieszkanie o wyższym standardzie. Najważniejsze, aby w lokalu znajdowały się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy i standardowe sprzęty AGD oraz RTV.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%