Zamknij

Ile można odzyskać z kredytu frankowego?

14.11, 12.08.2022 materiał partnera

Jeśli spłacasz kredyt we frankach, zapewne ciągle rosnące raty oraz brak poczucia bezpieczeństwa finansowego nie są Ci obce. Warto jednak wiedzieć, że jako frankowicz nie pozostajesz z tym problemem sam – skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF, która poprowadzi Twoją sprawę frankową i pomoże Ci odzyskać pieniądze od banku i zakończyć toksyczną relację ze złośliwym kredytem.

Czy można odzyskać pieniądze z kredytu we frankach?

Sprawy frankowe stały się bardzo popularne i większość posiadaczy kredytów frankowych zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje możliwość odzyskania niesłusznie pobranych pieniędzy przez bank, ale nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób tego dokonać. Przychodzimy zatem z jasną oraz klarowną odpowiedzią, bowiem ta jest dość oczywista. Jedynym i zbadanym sposobem powodującym, że tysiące frankowiczów odzyskuje swoje pieniądze i unieważnia swoje umowy jest zainicjowanie postępowania sądowego, w toku którego profesjonalny pełnomocnik w imieniu frankowicza dochodził będzie roszczeń wskazanych w pozwie. Orzecznictwo ukształtowało się obecnie na tak wysokim poziomie, że przyjęło się już mówić, iż wygrana sprawa frankowa pozostaje czystą formalnością, a banki mają zdecydowanie więcej do stracenia niż frankowicze, co dostrzec możemy po próbie zastraszenia konsumentów pozwami za korzystanie z kapitału.

Czy można zyskać na ugodzie frankowej?

Z początkiem wprowadzenia pilotażu ugód frankowicze i wszyscy zainteresowani mieli ogromne nadzieje i wiarę w to, że propozycje ugodowe ze strony banków za rekomendacją KNF załatwią problem frankowy i duża część z kredytobiorców ominie wokandy sądowe. Tak się jednak nie stało, ponieważ po wielu analizach wyciągnięto wniosek, iż rozwiązanie to korzystne jest dla banków, ponieważ dochodzi do umorzenia większości nadpłaconych rat, których kredytobiorca nigdy już nie odzyska, zamyka sobie drogę do dochodzenia swoich roszczeń, a ponadto kredytobiorca będzie musiał odprowadzić podatek. Niezaprzeczalnie bardziej korzystnym rozwiązaniem jest pozwanie banku.

Jak obliczyć ile można odzyskać z kredytu frankowego?

Istnieją aktualnie dwa sposoby na wyliczenie nadpłaty kredytu, o którą można wnieść do sądu i zmusić bank do jej oddania. Do szacunkowych wyliczeń, które w przybliżeniu określą, ile należy się frankowiczowi zwrotu pieniędzy od banku służy kalkulator frankowy, który w szybki sposób obliczy kwotę na podstawie kilku informacji zasięgniętych z umowy kredytowej, takich jak kwota kredytu, ilość transz wypłaty kredytu, czy też wysokość marży banku zawartej w umowie frankowej. Tak otrzymany wynik kalkulacji pokazać może, jaką kwotę frankowicz może odzyskać od banku, gdy tylko zdecyduje się na wstąpienie na drogę sądową.

Najbardziej dokładne obliczenia kwot, które można odzyskać od banku sporządzać już powinna wyspecjalizowana w sprawach frankowych kancelaria, tak jak Kancelaria Frejowski CHF, gdzie analizy umów kredytowych sporządzają adwokaci z dochowaniem szczególnej staranności. Ponadto, najbardziej dokładną kwotę roszczenia można określić wówczas, gdy kancelaria będzie dysponować zaświadczeniami z banku, które poświadczają zgodnie ze stanem faktycznym każdą nadpłaconą do banku ratę i takie żądanie zawrzeć należy w pozwie.

Zachęcamy do skorzystania z frankowego narzędzia, jakim jest kalkulator frankowy, aby dowiedzieć się, jak wiele bank musi Ci zwrócić!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%