Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne implanty zębów - dowiedz się, co to takiego

12:12, 31.03.2021 | materiały partnera

Ubytek jednego lub kilku zębów nie zawsze jest wynikiem zaniedbania. Zdarza się, że przyczyną jest na przykład wypadek. Jednak niezależnie od powodów powstania braków w uzębieniu, skutecznie obniża to samoocenę i sprawia, że wstydzimy się swojego uśmiechu. Implantologia, a w szczególności implantoprotetyka stomatologiczna to dziedziny nauki, które mają za zadanie pomóc w tej trudnej sytuacji i zrekonstruować brakującą część zgryzu. Jeśli więc też mierzysz się z podobnym problemem i rozważasz wszczepienie implantów, sprawdź na czym polega taki zabieg.

Nowoczesne implanty zębów – czym są?

Implanty są ciałami obcymi, które wszczepia się do organizmu. W przypadku stomatologii, takie implanty to najczęściej wykonane z tytanu wkręty, do których później, po zagojeniu się wszczepu, dołączają mosty, korony lub protezy. W taki sposób można całkowicie wymienić uzębienie i cieszyć się pięknym, równym i zdrowym uśmiechem lub po prostu uzupełnić jeden lub kilka ubytków. Od klasycznych protez, implanty różnią się tym, że nie zużywają się tak szybko i nie trzeba ich wyciągać do czyszczenia. Jest to więc rozwiązanie trwałe i wygodne.

Nowoczesne implanty zębów – jak wygląda proces wszczepiania?

Zanim dentysta przystąpi do wymiany uzębienia, należy dokonać szczegółowych oględzin i wykonać symulację pozycji wszczepienia implantów. Dopiero wtedy można zaplanować i umówić się na zabieg. Z pewnością zastanawiasz się, czy jest to bolesne. Ze względu na komfort pacjenta, wykonuje się wszczep w miejscowym znieczuleniu. Po zrośnięciu się implantu ze szczęką, czyli okresie trwającym około 8-24 tygodni, rozpoczyna się rekonstrukcja uzębienia przy pomocy koron lub protez. Efektem końcowym takiego procesu jest często spektakularna przemiana. Przykładowe metamorfozy obejrzeć można na stronie https://perfektsmile.pl/. O widoczne na zdjęciach implanty możesz zapytać, jeśli twoim miejscem zamieszkania jest Brodnica. Tam właśnie znajduje się profesjonalny gabinet stomatologiczny, który zajmuje się implantologią.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%