Zamknij
REKLAMA

3 cechy profesjonalisty w świecie fryzur

00:00, 02.11.2021 | materiały partnera

Do wykonywania każdej pracy trzeba mieć pewne predyspozycje, by swoje zajęcie przeprowadzać dobrze. Właściwie dobrane cechy osobowości do konkretnej profesji sprawiają, że istnieje także mniejsze ryzyko wystąpienia wypalenia zawodowego. Zanim zaczniemy przyuczać się do zawodu fryzjera, powinniśmy sprawdzić, czy wiemy, jakie ku temu należałoby mieć predyspozycje.

Umiejętności interpersonalne

Praca w salonie fryzjerskim we Wrocławiu opiera się na kontakcie z klientami – jak w każdym przedsiębiorstwie usługowym. To właśnie od jakości relacji, które z nimi budujemy, zależy nasza długofalowa współpraca. Jeśli potrafimy sprawnie się komunikować, odczytujemy nastroje i emocje innych oraz wiemy, w jaki sposób na nie zareagować to najprawdopodobniej przekonamy do siebie wielu klientów, którzy zostaną z nami na stałe. Umiejętności interpersonalne przydają się także, gdy trafimy na niespodziewane sytuacje. Jedną z nich może być zdenerwowany opóźnionym rozpoczęciem wizyty klient lub awanturujący się nieznajomy, który pomylił przedsiębiorstwa. To, w jaki sposób zareagujemy na daną sytuację, będzie umacniało lub osłabiało nasz wizerunek u osób, które siedzą w poczekalni. Wreszcie, umiejętność komunikacji przydaje się w zawodzie fryzjera przede wszystkim w trakcie ustalania oczekiwań, dotyczących nowej fryzury. Musimy tu działać niczym dyplomaci, jeśli wiemy, że propozycja klienta nie może zostać wykonana na jego włosach. Przydatna jest też wyobraźnia, by zwizualizować sobie wymarzoną metamorfozę.

Umiejętność pracy pod presją czasu

Planowanie kolejnych działań to ważna część w pracy fryzjera z Krakowa. Jednak nawet jeśli nasz codzienny grafik przewiduje przerwy, może się okazać, że nie mamy czasu, by spokojnie wypić herbatę. Nie wszystko da się w tym zawodzie przewidzieć. Włosy nie złapały oczekiwanego koloru, klientka w trakcie strzyżenia zmieniła zdanie i chce jednak mieć długą grzywkę po bokach… Takich sytuacji może być wiele i na nic wówczas zdadzą się nasze plany. Usługa musi zostać wykonana w określonym czasie, by kolejny klient nie musiał czekać zbyt długo na swoją wizytę. Tutaj może pomóc tylko stoicki spokój, opanowanie i mocne przyspieszenie tempa!

Ciągłe szlifowanie swoich umiejętności

Fryzjerstwo wymaga ciągłego poszerzania swoich kompetencji. Jest to jeden z zawodów, w którym musimy być na bieżąco z najnowszymi trendami od znanych stylistów fryzur. Nieważne jest tutaj, czy jesteśmy fryzjerem w Łodzi, w Radomiu, czy w Brodnicy. Powinniśmy się orientować, jakie fryzury noszą teraz gwiazdy i które cięcia są obecnie na topie. W dobie Internetu wymiana informacji jest szybka, więc bez względu na miejsce prowadzenia działalności, klienci będą oczekiwać, że po wyjściu z salonu zabłysną modnym obecnie uczesaniem. Bez naszej chęci do zgłębiania wiedzy i zdobywania kolejnych umiejętności w zawodzie fryzjera daleko nie uda nam się zajść.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%