Zamknij
REKLAMA

Rolety plisowane - idealna alternatywa dla zasłon

18:25, 17.01.2020 | J.R
Skomentuj

Rolety plisowane — lider wśród rolet?

Plisy okienne bezinwazyjne to wciąż nowość rynkowa, muszą więc konkurować z innymi rodzajami rolet wewnętrznych. Ich potencjał jest ogromny, ale droga do fotela lidera wśród przysłon jest wciąż jeszcze dość daleka. Pierwszym krokiem jest zaprezentowanie bezinwazyjnej metody ich montażu. System wygodnych zaczepów nie wymaga wiercenia, umieszczenie lub wymiana akcesorium na ramie okiennej nie powinna zająć więcej niż minutę. Trzeba jednak przyznać, że najatrakcyjniejszy efekt wizualny dają te rolety plisowane, które wymagają wywiercenia paru otworów. Ich wygląd można podejrzeć w sklepie internetowym wiodącego producenta rolet firmy Karnix na stronie https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html.

Dlaczego nie zasłony?

Zasłony to wbrew pozorom wciąż świetny wybór w przypadku wielu wnętrz. Ich zawieszenie sprawia jednak pewną trudność, zupełnie niezwiązaną z czynnością mechaniczną. To kwestia dokonania właściwego wyboru wśród wielu rodzajów tkanin, ich deseni, zdobień i wykończeń. Niestety, w tym aspekcie łatwo o pomyłkę i przesadę, co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na odbiór wizualny pomieszczenia. O wiele bezpieczniejsze jest postawienie na jednokolorowe, minimalistyczne rolety plisowane, niż utonięcie w kuszących wzorach geometrycznych lub kwiatowych, tak chętnie nadrukowywanych przez producentów zasłon.

Tkaniny wieszane na karniszach są też o wiele mniej praktyczne w użytkowaniu. Regulacja rolet plisowanych następuje z ogromną łatwością i dokładnością, natomiast zasłony potrafią „pracować” jedynie w płaszczyźnie poziomej. Ergonomię z tym związaną najlepiej wyobrazić sobie w trakcie słonecznego dnia, gdy plisami da się osłonić konkretną strefę szyby, a zasłonami można zrobić to tylko w trybie pełnym, włączając w to całą wnękę, parapet i ścianę dookoła.

Przy oknie dachowym zasłon nie da się powiesić

Przeprowadzka z mieszkania w bloku do domu sprawia, że bardzo często inwestor styka się z koniecznością zamontowania przysłon nie tylko na oknach pionowych, ale i tych montowanych ukośnie w połaci dachowej. Nawet jeśli w całym domu decyzja pada na klasyczny montaż zasłon i firan, to w przypadku tych przeszkleń taka forma jest po prostu niemożliwa. Można zatem wybrać typowe rolety, lecz ich ograniczeniem jest kilkustopniowy system regulacji. I tu na arenę ponownie wkraczają plisy dachowe, ze swoim niebywałym atutem w postaci możliwości dowolnego ustawienia w stosunku do płaszczyzny szyby, dokładnie jak w przykładzie na stronie https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html. Plisy dachowe dostępne są z kilkoma rodzajami tkanin, co dodatkowo urozmaica ten wybór i pozwala na lepsze dopasowanie do charakteru konkretnego wnętrza.

Plisy okienne są rozwiązaniem stosunkowo nowym. Konkurują przede wszystkim z żaluzjami, typowymi roletami, a także z zasłonami. Chcąc stworzyć nowoczesne wnętrze, warto przemyśleć pomysł zrezygnowania z konserwatywnych opcji na rzecz tych całkowicie współczesnych. Takie ryzyko może się opłacić, ponieważ wnętrze ma szansę zyskać więcej światła, przestrzeni i zupełnie nowy wygląd.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

DarekDarek

0 0

W kwestii rolet mogę polecić również firmę Roltex z Wrocławia - szeroki wybór rolet w dobrych cenach. 12:52, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%