Zamknij

Jak dbać o higienę snu z ochraniaczem na materac?

08:33, 29.04.2022 | materiał partnera

Na odpowiednią higienę snu wpływa bardzo wiele czynników. Składają się na nie elementy takie jak nasze nocne zwyczaje, odpowiednia cyrkulacja powietrza w pokoju, ale także dobór odpowiedniego materaca. Niestety, bardzo wielu ludzi bagatelizuje fakt, że materac musi być odpowiednio dobrze dobrany do naszej wagi i sylwetki. Źle dobrane podłoże do spania może skutkować nie tylko złą jakością snu, ale także negatywnymi skutkami zdrowotnymi. Podczas snu na źle dobranym materacu mogą powstać uciski naczyń krwionośnych czy innych organów w naszym ciele, a to powoduje na następny dzień bóle mięśni i ogólne złe samopoczucie. Dobrze dobrany materac jest kluczem do tego, aby uniknąć tych negatywnych czynników.

Higiena snu to jednak nie tylko kwestia kupna materaca. Należy go również odpowiednio dobrze zabezpieczyć przed wilgocią i plamami. W tym celu najlepiej zdecydować się na nieprzemakalny ochraniacz na materac

Czym jest ochraniacz na materac 160x200?

Nieprzemakalne ochraniacze mają za zadanie zatrzymać niepożądane ciecze przed przedostaniem się do materaca. Zapewnia to dużo lepszą jakość i higienę snu. Producenci ochraniaczy na materac badają swoje produkty pod wieloma kątami. Dzięki temu są one dostosowane nawet do najdelikatniejszych rodzajów skóry.

Nieprzemakalny ochraniacz na materac w rozmiarze 160x200 - Kiedy może się przydać?

Z ochraniaczy na materac 160x200 korzystają najczęściej posiadacze zwierząt i dzieci. Wiadomo, że w przypadku tych członków rodziny łatwo jest o wszelkiego rodzaju plamy i zabrudzenia na łóżku. Nieprzemakalne ochraniacze pomagają nam zachować czystość i dłuższą żywotność materaca. Materace, nawet najlepszej jakości z reguły nie lubią wilgoci. W przypadku przesiąknięcia jakąś cieczą powstają dogodne dla bakterii warunki do rozmnażania się, a jak wiadomo szkodzi to naszemu zdrowiu. Nieprzemakalne ochraniacze to również świetne rozwiązanie dla osób starszych, które z różnych przyczyn zdrowotnych mają tendencje do zabrudzeń łóżka.

Spanie na podłodze z ochraniaczem na materac

Niektórzy ludzie decydują się na usytuowanie materaca na ziemi zamiast kupna specjalnego stelaża. Takie rozwiązanie ma wielu zwolenników to należy pamiętać o tym, że nie jest to dla naszego materaca najzdrowsze. Wiele czynników może złożyć się na to, że pod materacem powstanie wilgoć. Jest to źródło rozmnażania się bakterii. Jeżeli koniecznie chcemy korzystać z materaca na ziemi to najlepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie go w ochraniacz, który zatrzyma proces pochłaniania wilgoci.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%