Zamknij

Jak zaplanować wakacje w czasie pandemii koronawirusa?

10:36, 17.04.2020 | J.R
Skomentuj

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i wiele osób zadaje sobie pytanie jak je zaplanować w czasie pandemii koronawirusa. Jaki wybrać kierunek: Włochy, Hiszpania może Grecja?

W tym momencie odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądać w lipcu i sierpniu.

O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Możemy zakładać, że w wakacje nie będzie kolonii, nie będzie obozów - powiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

Zaplanuj wakacje z kamperem, a decyzję dokąd pojedziesz podejmij w ostatniej chwili, nawet w dzień wyjazdu.

Jakie są zalety podróżowania kamperem w trakcie panującego koronawirusa?

Trzeba pamiętać, że wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową i w najprostszy sposób można sie zakazić poprzez kaszel i kichnięcie. Cząsteczki wirusa mogą znajdować się również na przedmiotach, z którymi chora osoba miała styczność. Jadąc własnym czy wynajętym kamperem jesteśmy cały czas zamknięci we własnym otoczeniu i nie narażamy się na możliwość zakażenia jak to ma miejsce w przypadku transportu publicznego (samoloty, autobusy, kolej…). Posiadamy do własnej dyspozycji łazienkę, sypialnię, kuchnię, a cel podróży możemy zmieniać dowolnie.

Nie trzeba od razu kupować kampera na jeden wakacyjny wyjazd. W Polsce jest sporo wypożyczalni takich pojazdów, które do każdej podróży są odpowiednio przygotowywane, dezynfekowane i ozonowane. Praktycznie dostajemy sterylny pojazd do własnej dyspozycji dla całej rodziny.

Jest to odpowiedni moment, aby dokonać rezerwacji kampera.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz