Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić taras i balkon?

11:23, 15.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj
Taras z wygodnymi meblami, w cieniu drzew, będzie ulubioną strefą wypoczynku

Zastanawiasz się, jak urządzić taras i balkon? Nie masz pomysłu na swoją przestrzeń? Nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na bloga, gdzie podpowiemy Ci, jak zacząć

Funkcja tarasu i balkonu

Planując urządzenie naszej przestrzeni, czy to balkonu, czy tarasu, powinniśmy kierować się kilkoma zasadami. Jeżeli będziemy ich przestrzegać, z pewnością uda nam się stworzyć miejsce ładne, wygodne i funkcjonalne.

Dodatkowo wyposażając balkon czy taras w wygodne meble i kilka innych dodatków, jesteśmy w stanie stworzyć nasze ulubione miejsce wypoczynku.

Aby aranżacja tarasu lub balkonu była satysfakcjonująca, musimy wiedzieć, czego przede wszystkim oczekujemy od tej przestrzeni . W każdej, nawet najmniejszej przestrzeni możemy wydzielić strefy - wypoczynkową i jadalnianą. Są to dwie najpopularniejsze funkcje, jakie spełniają nasze przestrzenie ogrodowe. Podczas aranżacji, nie należy ignorować żadnej przestrzeni , płaszczyzny - zarówno na balkonie jak też tarasie, ważne są ściany, które możemy ciekawie zaaranżować.

Pamiętajmy o tym, aby przed przystąpieniem do prac aranżacyjnych, zapytać o zdanie wszystkich domowników, którzy będą korzystać z tego terenu.

Przedłużenie mieszkania - domu

Szukając stylu, w jakim ma być urządzony taras i balkon, powinniśmy nawiązywać do charakteru naszego domu albo mieszkania. Przestrzeń, jaką urządzamy, stanie się atrakcyjnym przedłużeniem domu, a dzięki temu będzie nawiązywać do niej.

Nawiązanie do wyposażenia przestrzeni naszych wnętrz, jest znane od wieków. Ten zabieg stosowano w małych, ograniczonych ogrodach, w których optycznie powiększyliśmy w ten sposób ogród.

W jaki sposób nawiązań tarasem czy balkonem do wnętrz? Doskonały sposób, to ujednolicenie podłogi. Najlepszym sposobem jest zastosowanie podłogi z drewna, które sprawdza się zarówno w salonie, przylegającym do tarasu, jak też na tarasie. W salonie, czy sypialni z balkonem możemy zastosować też podłogę z paneli, a na tarasie czy balkonie, wykorzystać drewno w ich kolorze.


Meble z technorattanu są bardzo trwałe i wygodne, a ten narożnik, postawiony w sąsiedztwie okna tarasowego, będzie zachęcał do wypoczynku w ogrodzie - narożnik sklep Ogrodowy Salon

Jeżeli planujemy dopiero budowę domu, możemy wykorzystać duże okno, które spowoduje, że taras i wnętrze domu, ładnie się połączą.

Stosując na tarasie, czy balkonie podobne kolory, tworzywa, jak te wykorzystane w naszych wnętrzach, uzyskamy efekt ładnego skomponowania tych dwóch miejsc.

Warto inwestować w wysoką jakość

Wybierając na taras tworzywa, meble czy dodatki, powinniśmy pamiętać o tym, ze warto jest inwestować w wysoką jakość produktów. Trwałość tworzyw na tarasie czy balkonie, to podstawowe kryterium, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, poszukując mebli, czy podłogi, dodatków.

Wszelkie wyposażenie na tarasie i balkonie jest stale narażone na czynniki atmosferyczne. Abyśmy nie musieli martwić się każdym deszczem, czy też, aby możliwe było pozostawienie mebli na zewnątrz przez cały sezon, musimy zadbać o ich odporność - technorattan, metal, tworzywo sztuczne, to materiały najmniej kłopotliwe i najbardziej odporne na wilgoć.

Wysoka jakość produktów powoduje, że inwestując raz, inwestujemy na kilka, lub kilkanaście długich lat. Dlatego ekonomicznie, takie zakupu, są korzystniejsze. Dodatkowo wysoka jakość mebli i dodatków, jest widoczna w ich designie. Nasz taras będzie prezentował się pięknie i elegancko przez długi czas.

Ładne i mało kłopotliwe rośliny

Komfortowy wypoczynek na tarasie i balkonie zapewnią nam ładne rośliny. Pamiętajmy, że każda roślina, będzie wymagała przynajmniej minimalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli nie mamy czasu, aby troszczyć się o rośliny, wybierajmy takie, które są minimalnie wymagające.

Doskonałym sposobem, bardzo popularnym ,jest dekorowanie balkonów i tarasów, donicami i skrzynkami. Roślinność w doniczkach i skrzynkach wymaga podlewania, nawożenia. Często zapominamy o tym, co jest widoczne kondycji roślin. Pamiętajmy więc, że liczy się jakość, nie ilość. Dlatego lepiej jest zdecydować się na jedną, piękną, donicę, niż kilka niedoinwestowanych, a w dodatku mało zadbanych. Jedna piękna donica, z wysokiej jakości tworzywa, z pięknymi roślinami, stanie się najlepszą wizytówką tarasu czy balkonu, w dodatku nie będzie pochłaniać naszego wolnego czasu. A obecność pięknych roślin, pozwoli nam się zrelaksować.


Donice podświetlane pięknie wyeksponuja nasze rośliny na tarasie - donice ze sklepu Ogrodolanii

Roślinność na tarasie, powinna być również pachnąca. Przyjemny zapach roślin nie powinien być jednak zbyt intensywny, aby nas nie drażnił w przeciągu dłuższego czasu. W sąsiedztwie tarasu, lub donicy, możemy posadzić róże, lawendę, bez lilak.

W sąsiedztwie tarasu możemy posadzić drzewa, które będą źródłem cienia w upalne dni. Doskonale sprawdzą się takie gatunki jak brzozy, wierzby. W pobliżu tarasu sprawdzą się również rośliny jadalne, takie jak krzewy malin, porzeczek, czy truskawki, poziomki, albo pomidory w donicach. Takie rozwiązanie będzie powodowało, że na tarasie poczujemy się idealnie, i będzie nam wygodnie, mając w zasięgu ręki kilka smakowitych roślin.

Zadbajmy o intymność

Każdy z nas lubi czuć się komfortowo. Kiedy mamy możliwość wypoczywania w domu, nasza prywatność chronią ściany, rolety w oknach. Możemy czuć się swobodnie.

Podobnie, wypoczywając na tarasie czy balkonie, nie chcemy rezygnować z tego poczucia wolności. Dlatego powinniśmy zadbać, aby nasze strefy ogrodowe, dawały nam możliwość swobodnego wypoczynku.

Doskonale w roli parawanu, sprawdza się mata, wykonana z trwałego technorattanu. Mata technorattanowa może być zamocowana na ogrodzeniu, czy też balustradzie balkonu. Mata z technorattanu, jaka kupujemy powinna być reproduktorem wysokiej jakości. Gęsty splot zapewnia nam doskonałą ochronę przed wścibskim wzrokiem. Technorattanowa plecionka jets doprna na czynniki atmosferyczne, oraz uszkodzenia mechaniczne. Technorattanowe osłony łatwo zamocujemy na balustradzie czy ogrodzeniu - możemy zastosować w tym celu tralki.

Osłona z technorattanu może pozostać cały rok na zewnątrz. Nie musimy ściągać jej nawet zimą. Raz zamocowana, posłuży nam wiele sezonów.

Jako parawan, możemy zastosować również przęsła, wykonane z drewna, oraz technorattanu. Za pomocą przęseł ogrodowych, możemy osłonić albo część tarasu, ogrodu, balkonu, albo całą przestrzeń. Zaletą przesłon jest ich wielofunkcyjność. Nie tylko zapewniają nam komfort, ale też chronią przed intensywnym wiatrem, albo przesłaniają niekoniecznie ładny, atrakcyjny widok w naszym otoczeniu.

Osłoną na balkonie, czy tarasie, może być również duży parasol. Parasol nie tylko będzie zapewniał nam intymność, ale również osłoni nas przed zbyt intensywnym słońcem, albo deszczem. Zamontowanie parasola na tarasie, jest równie proste, jak montaż osłony z technorattanu.

Ławka ogrodowa na tarasie, będzie pięknym i wygodnym dodatkiem w każdej przestrzeni

Kupujmy wygodne meble

Bardzo ważnym, jeżeli nie najważniejszym elementem wyposażenia strefy wypoczynkowej, są meble ogrodowe. Kupując wyposażenie ogrodu, czy balkonu, przede wszystkim poszukujemy mebli wygodnych. Miękkie fotele, sofa z dużymi poduchami, podłokietnikami, albo leżak sprawdzą się w czasie wypoczynku.

W cieniu zadaszenia możemy ustawić wygodną ławkę, albo narożnik, który ugości więcej osób.

Aby meble ogrodowe były wygodne, powinniśmy również zwrócić uwagę na ich tworzywo. Odporny i mało kłopotliwy materiał, będzie samowystarczalny. Meble, które nie wymagają naszej uwagi, pozostawią nam więcej wolnego czasu na relaks. Najbardziej trwałe i odporne, są meble wykonane z tworzywa sztucznego, jak technorattan. Zaletą technorattanu jest łatwość skomponowania go z innymi elementami wyposażenia, jak maty technorattanowe, donice. Taka możliwość pozwala nam stworzyć ładne i spójne wnętrze.

Taras i balkon mogą stać się ulubionym miejscem naszego wypoczynku. Wysokiej jakości, wygodne meble, ładne i bezproblemowe rośliny, to sposób na sukces.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

AnnaAnna

0 0

Takk! Wygodne meble to podstawa każdego tarasu 14:31, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AśkaAśka

0 0

Na początek trzeba stworzyć plan, a potem się go trzymać. Z mojego doświadczenia wynika, że tak jest znacznie łatwiej. Śliczny ten komplecik na drugim zdjęciu <3 10:11, 27.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KatarzynaKatarzyna

0 0

Wiosno przybywaj? 13:20, 04.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© brodnica365.pl | Prawa zastrzeżone