Zamknij
REKLAMA

Zakaz sprzedaży takich aut od 2035 roku! To już pewne!

17.05, 30.10.2022 Źródło: Auto Świat / elektrowoz.pl Aktualizacja: 10.04, 07.11.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com/pl
REKLAMA

Kraje Unii Europejskiej doszły do porozumienia ws. zakazu produkcji aut spalinowych od roku 2035. Zmiana ta ma przełożyć się na zmniejszenie CO2, a także na globalny przemysł motoryzacyjny. 

To element pakietu Fit for 55. Zakłada on obniżenie emisji dwutlenku węgla w Unii Europejskiej o 55 procent do końca 2030 roku. 

- Zgoda Parlamentu i ministrów dotycząca zakończenia sprzedaży spalinowych samochodów osobowych i vanów oznacza, że od 2035 roku nie będzie możliwe zarejestrowanie nowego auta spalinowego - wskazuje elektrowoz.pl

Po 2035 roku w UE kupimy tylko nowe auta nieemisyjne. 

Oczywiście te pojazdy, które trafią do odbiorców przed wyznaczoną datą będą mogły być odsprzedawane. 

- W ramach konsensu została częściowo utrzymana budząca kontrowersje tzw. klauzula "Ferrari". Na jej podstawie producenci z wolumenem do 10 tys. pojazdów osobowych i 22 tys. pojazdów lekkich dostawczych zostaną zwolnieni z celów pośrednich (2030 r.) w zakresie konieczności redukcji emisji - wskazuje Auto Świat. 

Duże zmiany w przemyśle motoryzacyjnym

- Rozwój elektromobilności oznacza prawdziwą rewolucję w przemyśle motoryzacyjnym, który odpowiada obecnie aż za 8 proc. PKB Polski. Transformacja branży to wielkie wyzwanie - wskazuje Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

- Rodzący się rynek e-mobility stwarza jednak równolegle szereg nowych możliwości dla państw, przedsiębiorstw oraz instytucji, które odpowiednio wcześnie podejmą kroki pozwalające na umocnienie swojej pozycji w tym obszarze  - dodaje.

(Źródło: Auto Świat / elektrowoz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%