Zamknij
REKLAMA

Duże zmiany w świadczeniu 500+ i Dobry Start. Czy są powody do obaw?

12.40, 15.11.2022 D.W. Aktualizacja: 09.35, 23.11.2022
Skomentuj Fot. Pixabay.com
REKLAMA

ZUS uruchomił aplikację mobilną mZUS. Ma ona związek ze świadczeniem 500+. Czy w związku z tym są powody do obaw? Czy sposób wypłacania się nie zmieni? Sprawdziliśmy.

W teorii aplikacja ma pozwolić na szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny. Tak powiedziała zresztą prezes ZUS Gertruda Uścińska.

- Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki. Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia

- podkreśliła prof. Uścińska.

Co się zmieni? Wypłaty zagrożone?

Beneficjenci 500+ na szczęście mogą spać spokojnie. Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy to zrobić: rano, w południe czy wieczorem.

- Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe - dodała prezes Zakładu Ubezpiecze Zdrowotnych.

Kto może skorzystać?

Na ten moment aplikacja przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci będą mogli złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie Dobry start i o świadczenie wychowawcze 500 plus

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%