Zamknij

Czy będzie remont drogi powiatowej Wielki Głęboczek- Brzozie?

14.57, 14.04.2021 J.R
Skomentuj Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska, Minister Anna Gembicka, Radny Powiatowy Arkadiusz Orłowski, Radny Gminy Brzozie Zbigniew Bąkowski
REKLAMA

Z inicjatywy Wójt Gminy Brzozie Pani Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej w dniu 12 kwietnia w Brzoziu odbyło się spotkanie w sprawie drogi powiatowej Wielki Głęboczek- Brzozie (przez Augustowo).

W spotkaniu wzięła udział Pani Minister Anna Gembicka, Przewodniczący Komisji Budżetowej Powiatu Brodnickiego Pan Piotr Burkwicz, radni powiatowi z terenu gminy Brzozie Pani Małgorzata Smoczyńska oraz Pan Arkadiusz Orłowski, reprezentacja rady gminy Brzozie na czele z Przewodniczącą Rady Gminy Brzozie Panią Marią Florkiewicz.

W spotkaniu mimo zaproszenia -  niestety zabrakło Starosty Brodnickiego Pana Piotra Boińskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Brodnickiego Pana Romana Pytlasińskiego.

To kolejna inicjatywa Wójt Gminy Brzozie, mająca na celu realizację inwestycji polegającej na modernizacji drogi powiatowej.

"Każdego dnia mieszkańcy gminy Brzozie, ale nie tylko przychodzą do mnie w sprawie tej inwestycji. Jako, że to droga powiatowa za realizację odpowiada nie gmina a Starostwo Powiatowe. Obiecałam swoim Mieszkańcom, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby w końcu po 20 latach udało się zadbać o nasze bezpieczeństwo. Wspierają mnie w tych działaniach Pani Przewodnicząca Rady Gminy Brzozie wraz z radnymi. Spore zaangażowanie w naszej walce o drogę wykazuje także Pan Arkadiusz Orłowski - radny powiatu pochodzący z Brzozia.

Cieszę się, że moje zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęła Pani Minister Anna Gembicka, która zadeklarowała pełne wsparcie naszych działań. Żeby jednak Powiat mógł ubiegać się o dofinansowanie zewnętrzne na tę inwestycję, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego projektu wraz ze wszelkimi niezbędnymi zgodami. To już zadanie Starosty, którego niestety na spotkaniu zabrakło (tłumacząc nieobecność walką z pandemią). Zabrakło też Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Romana Pytlasińskiego.

Jesteśmy zdeterminowani - podjęliśmy decyzję o uruchomieniu zbiórki podpisów. Nie poddamy się! Będziemy walczyć o bezpieczeństwo.

Chciałabym serdecznie podziękować za udział w spotkaniu naszym Gościom, którym mogliśmy przedstawić problemy z jakimi boryka się gmina Brzozie" - mówi wójt gminy Brzozie.

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%