Zamknij

Gmina Brzozie otrzymała dofinansowanie w kwocie 35 128,00 PLN

09.57, 04.02.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Brzozie otrzymała dofinansowanie w kwocie 35 128,00 PLN z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na przedsięwzięcie pod nazwą: „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag”. To już kolejne przedsięwzięcie Gminy Brzozie w zakresie ochrony środowiska, czy też pomocy rolnikom.

W 2021 roku Gmina Brzozie przyjęła wnioski rolników, którzy byli zainteresowani oddaniem folii i innych wyrobów tego typu. W ten sposób dokonano oszacowania ilości odpadów, celem aplikowania o środki zewnętrzne na ten cel. Rolnicy, którzy zgłosili się wtedy, będą mogli oddać wyprodukowane odpady w miejscu wyznaczonym przez Urząd Gminy Brzozie. Dofinansowanie jest kwalifikowane jako pomoc de minimis w rolnictwie. Planowane przedsięwzięcie zrealizowane będzie do końca maja 2022 r.

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej pomaga producentom rolnym minimalizować potencjalne ryzyka dla środowiska. Program NFOŚiGW - ma na celu interwencyjne sfinansowanie usunięcia odpadów, które zostały nagromadzone w gospodarstwach rolniczych ze względu na problemy organizacyjne i ekonomiczne związane z ich zagospodarowaniem. Docelowo odpowiedzialność za stworzenie możliwości zagospodarowania odpadów i współfinansowanie tych działań powinno leżeć po stronie wprowadzających produkty lub opakowania.

Jeżeli są możliwości pozyskania środków zewnętrznych aby pomóc rolnikom, czy też innym grupom - my nie czekamy – piszemy kolejne wnioski. Zaangażowanie i ciężka praca przynosi efekty. Wspólnie z Radą Gminy Brzozie działamy aby naszym mieszkańcom żyło się lepiej. W tym roku uruchomimy także kolejne dofinansowania dla mieszkańców - będą dofinansowania do przydomowych oczyszczalni ścieków – możliwość pozyskania środków do 5 tys. na jedno gospodarstwo domowe oraz nasz autorski program za który zostaliśmy wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie Innowacyjny Samorząd - „Gmina Brzozie łapie deszcz” – do 2 tys. na gospodarstwo domowe. Zainteresowanie mieszkańców było ogromne, myślę, że i tak będzie w tym roku. Programy dotacyjne planujemy uruchomić w marcu – mówi Danuta Kędziorska-Cieszyńska - Wójt Gminy Brzozie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%