Zamknij

Dyrektor szpitala w Grudziądzu Piotr Drzymalski odwołany

10:56, 06.09.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

5 września 2019 17:41

Trwa posiedzenie Rady Społecznej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Grudziadz365.pl pod głosowanie został przedłożony wniosek o odwołanie dyrektora Piotra Drzymalskiego.

Wniosek o odwołanie dyrektora Piotra Drzymalskiego złożył Andrzej Guzowski przedstawiciel wojewody w radzie. Po złożeniu wniosku wiceprzewodniczący Szymon Gurbin zrobił przerwę 30 minutową, a po przerwie członkowie rady poparli ten wniosek 7/2 w tajnym głosowaniu.

Prezydent Maciej Glamowski nie był  obecny na radzie.

Z pełnomocnictwem prezydenta Szymon Gurbin podpisał wypowiedzenie dla dyrektora w trybie natychmiastowym.

 5 września 2019 18:30

Po rozmowach przeprowadzonych z moimi współpracownikami, którym powierzyłem nadzór nad pracą Dyrektora Szpitala oraz po zasięgnięciu opinii Rady Społecznej Szpitala, podjąłem decyzję o odwołaniu Pana Piotra Drzymalskiego z pełnionej przez niego funkcji.
W ostatnim czasie większą aktywność w działaniach zmierzających do wdrażania programu naprawczego przejawiał Organ Tworzący, niż Dyrektor Szpitala. Tymczasem brak wprowadzania w życie działań restrukturyzacyjnych oraz blokowanie przedstawianych Dyrektorowi propozycji przedstawianych przez pracowników skutkują marnowaniem bezcennego czasu oraz wydłużają wprowadzenie w życie procesu niezbędnych zmian. W sierpniu nie podjęto konkretnych działań i decyzji w tym zakresie. Ponadto nie postępuje zgodnie z przyjętym planem restrukturyzacja zadłużenia.
W związku z odwołaniem Dyrektora Drzymalskiego niezwłocznie ogłoszę konkurs na jego następcę. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora Szpitalem będą kierować zastępcy dyrektora stosownie do posiadanych upoważnień.  - Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz