Zamknij

1,7 promila alkoholu w organizmie miała kobieta zatrzymana przez policję

11.57, 09.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Policja z Brodnicy zatrzymała 57-letnią kierującą Mercedesem, która zbagatelizowała dwa znaki zakazu. Jak się okazało, kobieta miała 1,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania mieszkance sąsiedniego powiatu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za wykroczenia w ruchu drogowym policjanci ukarali kierującą mandatami karnymi o łącznej 1000 złotych i 10 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło wczoraj (8.08.), krótko przed godziną 14.00 w centrum miasta. Funkcjonariusze ruchu drogowego przy ul. Kościuszki, zauważyli Mercedesa, którego kierującą zbagatelizowała znak „zakaz skrętu w lewo” i „zakaz wjazdu” po czym zaparkowała auto na parkingu. Policjanci podjęli kontrolę drogową podając jej przyczynę. W trakcie rozmowy z kierującą, funkcjonariusze wyczuli od 57-latki alkohol. Po zbadaniu stanu trzeźwości na jaw wyszło, że mieszkanka powiatu nowomiejskiego ma 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Kobieta została zatrzymana i przetransportowana do brodnickiej komendy.  Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 57-latce. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Za popełnione wykroczenia niestosowania się do znaków zakazu, funkcjonariusze nałożyli na kierującą mandaty karne na łączną sumę 1000 złotych i 10 punktów karnych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%