Zamknij
REKLAMA

Drzewka do ogrodu

00.00, 09.11.2022 materiał partnera
Freepik

Jeżeli oczekujemy, że nasze drzewka ogrodowe będą służyły nam przez długie lata, warto zainwestować w dobrej jakości sadzonki. Najlepiej kupować je w specjalistycznych sklepach ogrodniczych lub bezpośrednio od plantatorów.

Stan korzeni

Pamiętajmy także o tym, żeby dokładnie sprawdzić stan korzeni sadzonki przed zakupem. Wybierając drzewka ogrodowe, warto kierować się przede wszystkim ich przeznaczeniem. Jeżeli chcemy, żeby nasz ogród był pełen kwitnących drzew i krzewów, warto wybrać takie gatunki jak na przykład śliwa wiśniowa, klon palmowy czy też dereń. Jeżeli natomiast zależy nam na tym, żeby nasz ogród był bardziej naturalny, warto zdecydować się na drzewa iglaste, takie jak sosna czy modrzew. Pamiętajmy także o tym, że drzewka ogrodowe muszą być dobrze nawodnione. Podlewajmy je regularnie, a także dbajmy o to, żeby gleba wokół nich była bogata w składniki odżywcze. Ciekawostki znajdują się na https://biznes-na-poziomie.pl/category/dom-i-ogrod/.

Przycinanie drzewek

Warto także pamiętać o tym, że drzewka ogrodowe potrzebują odpowiedniej ilości światła, dlatego też nie należy ich sadzić w cienistych miejscach. Warto także pamiętać o tym, że drzewka ogrodowe muszą być regularnie przycinane. Warto to robić zarówno w okresie wiosennym, jak i jesiennym. Dzięki temu będą one lepiej rosły i będą się lepiej prezentowały. Jeżeli chcemy, żeby nasz ogród był pełen zieleni i kwitnących drzew, warto zdecydować się na drzewka ogrodowe. Pamiętajmy jednak o tym, żeby dokładnie sprawdzić stan korzeni sadzonki przed zakupem. Wybierając drzewka ogrodowe, warto kierować się przede wszystkim ich przeznaczeniem. Jeżeli chcemy, żeby nasz ogród był pełen kwitnących drzew i krzewów, warto wybrać takie gatunki jak na przykład śliwa wiśniowa, klon palmowy czy też dereń.

Naturalny ogród

Jeżeli natomiast zależy nam na tym, żeby nasz ogród był bardziej naturalny, warto zdecydować się na drzewa iglaste, takie jak sosna czy modrzew. Pamiętajmy także o tym, że drzewka ogrodowe muszą być dobrze nawodnione. Podlewajmy je regularnie, a także dbajmy o to, żeby gleba wokół nich była bogata w składniki odżywcze. Warto także pamiętać o tym, że drzewka ogrodowe potrzebują odpowiedniej ilości światła, dlatego też nie należy ich sadzić w cienistych miejscach. Warto także pamiętać o tym, że drzewka ogrodowe muszą być regularnie przycinane. Warto to robić zarówno w okresie wiosennym, jak i jesiennym. Dzięki temu będą one lepiej rosły i będą się lepiej prezentowały.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%