Zamknij
REKLAMA

Rachunki za prąd wzrosną nawet o 10%. Jest sposób jak płacić mniej

10:09, 25.01.2021 | J.R
Skomentuj

Mimo wprowadzania na rynek urządzeń, które zużywają coraz mniej energii elektrycznej obciążenie sieci energetyczne rośnie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw prądu uchwalono w 2017 roku przepisy, które nakładają na odbiorców dodatkową opłatę – tzw. mocową. Pozyskane w ten sposób środki zwiększą inwestycje w rozbudowę sieci przesyłowych co pozwoli zmniejszyć prawdopodobieństwo blackoutów sieci energetycznej. Opłata mocowa obowiązuje od stycznia 2021r.

Ile wyniesie opłata mocowa i o ile zwiększą się rachunki za prą?

Dla przeciętnego gospodarstwa domowego, które zużywa między 1800 a 2000 kWh energii elektrycznej rocznie, stawka opłaty mocowej wyniesie w 2021 r. 7,47 zł netto miesięcznie.

Dodatkowo opłata OZE to 2,20 zł netto za MWh. W sumie wzrost rachunków za prąd może wynieść nawet 10%.

Mamy na to sposób jak uniknąć opłaty mocowej

Eksperci są zgodni, że na wprowadzeniu opłaty mocowej najbardziej skorzystają elektrownie i będzie to dla nich dodatkowe źródło dochodu.

Odbiorcy prądu, którzy nic nie stracą, czyli unikną tych opłat, są właściciele gospodarstw domowych i firm, którzy zainwestowali w instalację fotowotlaiczną. Z czego to wynika?

Podmioty posiadające instalacje pokrywające sto procent zapotrzebowania na prąd, nie poniosą kosztów opłaty mocowej. Dodatkowo, z wyliczeń ekspertów wynika, że po wprowadzeniu opłaty, zwrot nakładów inwestycyjnych w fotowoltaikę nastąpi średnio o rok szybciej niż miało to miejsce dotychczas.

Nie masz jeszcze instalacji fotowoltaicznej? Podpowiemy kto udzieli szczegółowych informacji na ten temat

Na rynku w ostatnich latach pojawiło się sporo firm, które świadczą usługi montażu fotowoltaiki. Przy wyborze odpowiedniej firmy należy zwrócić uwagę na referencje i doświadczenie.

Energia Taniej sp z o.o. to firma ogólnopolska z siedzibą w Grudziądzu, której zaufało ponad 1200 klientów. Jest również partnerem dostawcy energii elektrycznej firmy ENEA.

Doskonałym uzupełnieniem fotowoltaiki jest instalacja pompy ciepła, za zakup których możemy skorzystać z dotacji "Czyste Powietrze", jest to kwota nawet 27tys. zł. Energia Taniej przygotuje wszystkie dokumenty do wniosku o dotację!  

Więcej szczegółów poznają Państwo dzwoniąc pod nr 517 018 415 i wypełniając ankietę pod linkiem:

https://energiataniej.com.pl/pompy-ciepla-formularz

Zapraszamy do biura Grudziądz ul. Włodka 16 F, tel. 517018415


____________

Jak wycenić firmę?

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%